Search
Dopyty

VÄZNICE A PAŽDÍKY (Z-PROFILY A C-PROFILY)

V našej spoločnosti vyrábame profily tvarované za studena už niekoľko rokov. Dokonale poznáme potřeby našich zákazníkov a preto im ponúkame rôzne typy tých najlepších profilov v obore. Pri stavbe strechy a stien je múdre používať tenkostenné profily spoločnosti Borga ako nosný prvok. Ďalšou výhodou je, že vďaka ľahkým profilom je možné pri inštalácii trapézových plechov dosiahnuť priamych línií, a tým aj vyššej atraktivity haly.

AKO SA VYRÁBAJÚ OCEĽOVÉ Z-PROFILY

Proces lisovania profilov za studena v našej spoločnosti spočíva vo vykonávaniu plastickej deformácie materiálu podľa konkrétneho návhu. Tento proces prebieha na strojoch pracujúcich s veľkou silou a mimoriadnou presnosťou na rozdile od lisovania za tepla.

V dôsledku takej práce dochádza k zvýšeniu hustoty defektov v kryštalografickej mriežke a akumulácii deformačnej energie. To je tým väčšia, čím nižšia je teplota spracovania. Výsledkom tohto typu pôsobenia je zmena fyzikálnych a mechanických vlastností súčastí. Môžeme teda hovoriť o zvýšení tvrdosti a znížení plasticity.

Vďaka tomu máme stabilné oceľové konštrukcie.

Z - PROFILY

Oceľové Z-profily sú jedným z absolútne nevyhnutných prvkov pre stavbu oceľových konštrukcií modulových hál môže byť použitý dvoma spôsobmi a to ako strešné väznice tak aj stenový paždík.

Špeciálne navrhnutý tvar nosníkov umožňuje ich spájanie presahom, čo predstavuje zdvojenie profilu a zvýšenie únosnosti nad podporou

Vo väčšine prípadov sa Z-profily používají tak, že je stabilizovaná iba jednu z prírub.

AKO SA VYRÁBAJÚ OCEĽOVÉ C-PROFILY

C-profily sú klasifikované ako hutnícke výrobky, ktoré sú vyrábané za pôsobenia teplôt rôznych hodnôt.

Tieto typy stavebných dielcov sú vyrábané procesom valcovania, ktorého podstatou je dať požadovaný tvar konkrétnemu druhu materiálu.

Za zmienku tiež stojí, že ako za tepla, tak za studena tvarované profily majú rôzne veľkosti. Vďaka tomu sú potom dostupné v rôznych veľkostiach, výrazne sa tým zvyšuje miera ich užitočnosti.

Výhody

  • vysoká odolnosť voči poveternostným podmienkam
  • trvanlivosť
  • nadpriemerná tuhosť
  • možnosť výroby otvorov alebo úkosov podla špecifikácie
  • navyše vďaka galvanizačným vlastnostiam oceľových rámov tieto komponenty dobre fungujú aj v korozívnej atmosfére

Technické údaje:

 

Ing. Róbert Mandalík
Ing. Róbert Mandalík

Obchodný manažer hál

+421 911 898 911 Call
Potrebujete poradiť? Som odborníkom na produkty spoločnosti Borga a mám rozsiahle skúsenosti. Teším sa na Vás!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobraziť viac {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prosím čakajte, vyhľadávam "{{query}}" ...