Borga
Search

Pre chov hovädzieho dobytka zvoľte kravín

Spoločnosť Borga je výrobcom poľnohospodárskych hál, slúžiacich ako kravíny alebo jazdiarne, ale tiež skladových hál určených na parkovanie poľnohodspodárskych strojov, či k uskladneniu pozberových plodín a krmív.

Kravíny alebo inak stajne (prístrešky) sú vhodné pre dojnice, kravy, kravy v období státia na sucho a podobne. Tvary a veľkosti kravínov sú závislé, okrem iného, na technológii chovu a tvare pozemku, na ktorom má byť investícia realizovaná.

Systém oceľových hál Borga umožňuje na jednom mieste chovať hovädzí dobytok zároveň vo voľnom boxovom ustajnení aj v kotercovom ustajnení.

 

Vizualizácia zimoviště:

 

Haly Borga môžu byť navrhnuté ako jednolodné či viaclodné a ich dĺžka nie je obmedzená. Výhodou je možnosť prípravy haly k prípadnému predĺženiu. Jedným z najdôležitejších hľadísk pri návrhu nového kravína je ochrana proti korózii. Hlavná nosná konštrukcia hál Borga je opatrená certifikovaným náterovým systémom určeným do agresívneho prostredia s vysokou odolnosťou proti korózii. Zvyšné komponenty sú vyrobené z kvalitnej pozinkovanej ocele.

Kravíny s izolovaným či neizolovaným opláštením

Opláštenie kravína môže byť, v závislosti na navrhnutej technológii, zvolené buď izolované či neizolované. Opláštenie stien sa môže líšiť podľa špecifických potrieb (plech, protiprievanové siete, murivo, drevo, betón a tak ďalej).

V neizolovanom variante hál Borga je na opláštenie použitý obojstranne pozinkovaný oceľový plech opatrený polyesterovým náterom. Praktickým doplnkom je opatrenie strešného plášťa na vnútornej strane antikondenzačným systémom DROP-STOP, ktorý obmedzuje odkvapkávaniu kondenzátu.

V izolovanom variante kravínov je na opláštenie strechy najčastejšie použitý sendvičový panel s izolačným jadrom (PUR, PIR, minerálna vata) z dôvodu odstránenia tepelného stresu hovädzieho dobytka.

 

Vetranie, osvetlenie a príslušenstvo

Perforovaný plech – video

Pri chove hovädzieho dobytka je kladený dôraz hlavne na dostatečnú cirkuláciu vzduchu a osvetlenie. Svetlo vo vysokej miere ovplyvňuje produkciu, reprodukciu, príjem krmiva a správanie sa kráv. Cirkulácia vzduchu je zaistená vhodným technologickým riešením bočných stien (protiprievanové siete, plachty, perforovaný plech a tak ďalej) a hrebeňovou vetracou štrbinou, zaisťujúcou takzvaný komínový efekt. Výhodou našej vetracej štrbiny je možnosť opláštenia priesvitným sklolaminátom. Tým je zaistené, ako vetranie, tak aj prívod prirodzeného svetla do stajne.

Podľa prianí zákazníka je možné halu vybaviť ďalšími doplnkami.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte naše obchodné oddelenie.

  DOPYT

Nebola nájdená žiadna zhoda "{{query}}", zadajte prosím iný hľadaný výraz
Prosím čakajte, vyhľadávam "{{query}}" ...