Search
Dopyty

Už 50 rokov poskytujeme našim zákazníkom bezstarostnú výstavbu

Od samotného založenia od roku 1973, sme sa vždy venovali dodávaniu vysoko kvalitných produktov našim zákazníkom.

Pozrime sa späť do roku 1973.

Vedeli ste, že boli zavedené napríklad poštové smerovacie čísla a v Prahe bol otvorený Nuselský most?

V tomto roku bola premiéra česko-nemeckej rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, my sme jazdili v škodovkách a trabantoch.

Rovnako v tomto roku prebehol aj prvý ročník medzinárodného agrosalónu Zeme Živiteľka.

70. roky

Borga začína vyrábať plechovú krytinu vo svojom závode vo Švédsku. Následne sa v roku 1979 rozrastá a zakladá stavebnú firmu.

Pre československo je táto etapa obdobím normalizácie. Do prevádzky je uvedený prvý úsek diaľnice D1. Nosíme minisukne a zvonáče. Naše deti si hrajú s mončičiakmi a zbirame céčka. Je vynájdený prvý mikročip a Motorola predstavuje úplne prvý mobilný telefón. V roku 1973 prebehol aj prvý ročník medzinárodného agrosalóna Zeme Živitelka.

80. roky

Silný podnikateľský duch vedie spoločnosť Borga k tomu, aby sa stala priemyselnou skupinou s výrobou plechov, dverí a spojovacieho materiálu. Prevádzka je zahájena v Kalifornii.

Berlínský múr padol a končí sa studená vojna. Českosloveskí hokejisti to váľajú na majstrovstvách sveta. A božský Kája vyhráva jedného slávika za druhým.

The Truth Is Out There, tagline of The X-Files | BORGA

90. roky

Otvára sa východoeurópsky trh s veľkými potrebami výstavby a renováciami. Prekračujeme hranice Švédska a zakladáme pobočku v Poľsku.

Po zamatovej revolúcii k nám prichádza skôr nedostupné radosti. Sledujeme seriály Akta X, Priatelia, Dallas a na hudobnej scéne sa objavuje techno, hip hop alebo rock. Začíname surfovať po internete s neohrabanými vytáčacími modemami.

2000-2009

Zakladáme pobočku v Českej republike a Litve. Sídlo spoločnosti je teraz v Skare. Naše portfólio rozširujeme o výrobu trapézových plechov.

V niektorých okolitých krajinách začína platiť Euro. Obľúbeným sa stal MP3 prehrávač a na televízne obrazovky sa dostáva seriál Simpsonovci. V roku 2009 začína platiť Euro na Slovensku.

Netflix

2010-2019

Výstavba hál je stále obľúbenejšia a teraz v strednom Poľsku slávnostne otvárame našu vlastnú výrobu oceľových rámov. 

Streamovacie služby ako Spotify, Youtube alebo Netflix berú svet útokom. Vzrastá význam 3D tlačiarní a začíname využívať drony.

 

Poke Bowl is a Hawaiian national dish - popular outside of Hawaii | BORGA

2020 - SÚČASNOSŤ

V roku 2021 zakladáme pobočku v Rakúsku. Ako sa digitalizácia zrýchľuje, tak sa zrýchľuje aj vývoj spoločnosti Borga, ktorá berie budúcnosť vážne. 

Covid 19, vojna na Ukrajine a vysoká inflácia. Prielom v technológii AI. Stále viac nám záleží na našom zdraví, ochrane životného prostredia a udržateľnosti a zameriavame sa na sociálne zmeny.

Anders Paulsson
Anders Paulsson

Výkonný a prevádzkový riaditel spoločnosti

Výkonný a provozní ředitel společnosti Call
Tešíme sa na ďalší rast a rozvoj, aby sme naplnili našu víziu poskytovať našim zákazníkom inovatívne a udržateľné riešenia do ďalšich rokov.

NAŠE LOGO V PRIEBEHU ROKOV 1973 2023

Vår logotyp genom åren - 1973-2023 | BORGA

SPOLOČNOSŤ ZRODENÁ V ZÁPADNOM ŠVÉDSKU

Za uplynulé polstoročie sme zažili mnoho výziev a zmien, ale vždy sme sa snažili našim zákazníkom ponúkať iba kvalitné riešenie.

Spoločnosť Borga sa zo začiatku zameriavala na výrobu profilovaného plechu. Vodcovské princípy spoločnosti boli rovnaké ako u mnohých podnikavých spoločností v regióne v tej dobe, najlepšie popísané príslovím: „Nič nie je tak dobré, aby sa to nedalo zlepšiť“.

„V dôsledku toho sme v priebehu rokov posunuli hranice v stavebníctve v mysli aj na mape a vždy sme šli svojou vlastnou cestou,“ hovorí Peder Dagsánth, zakladateľ a majiteľ Borga Group.

Vo Švédsku, v srdci regiónu Skaraborg, si Borga vybudovala silnú obchodnú kulturu charakterizovanú spoluprácou, prezieravými a pragmatickými hodnotami.

Haly jednoducho bez starostí

Od roku 1973 vyrábame oceľové stavebné komponenty so zameraním na inovatívny design, kvalitu a udržateľnosť.

Ponúkame oceľové haly vhodné pre rôzne odvetvia, od priemyslu, výroby, logistiky, poľnohospodárstva či jazdectva až po kancelárie a komerčné budovy. Počas prvých 50 rokov dodala spoločnosť Borga zákazníkom tisíce stavebných konštrukcií.

„Tešíme sa na ďalší rast a vývoj, aby sme realizovali našu víziu poskytovať našim zákazníkom inovatívne a udržateľné riešenia po mnoho nadcházajúcich rokov,“ hovorí Anders Paulsson, výkonný a prevádzkový riaditeľ

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobraziť viac {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prosím čakajte, vyhľadávam "{{query}}" ...