Search
Dopyty

OTVORENÉ HALY A ZASTREŠENIA

Pod pojmom zastrešenie sa skrýva celý rad otvorených hál, od stavieb rôznych rozmerov bez stenového opláštenia, až po haly len s jednou otvorenou stenou.

Kontaktujte nás!
Ing. Róbert Mandalík
Ing. Róbert Mandalík

Obchodný manažer hál

+421 911 898 911 Call
Som odborníkom na stavbu montovaných oceľových hál a pomôžeme Vám od prvých myšlienok a náčrtkov až po samotnú realizáciu.

Otvorené haly a ich uplatnenie tam, kde:

Otvorené haly nájdu uplatnenie tam, kde:

  • potrebujete ochranu proti dažďu a snehu.
  • nevadia zmeny teploty medzi dňom a nocou, a zmeny podmienok podľa ročných období.
  • nevadí prirodzená vzdušná vlhkosť.
  • je požadované prirodzené vetranie, ktoré je možné regulovať sieťami, opláštením len niektorých stien alebo veľkou vetracou hrebeňovú štrbinou v kombinácii so zvýšením sklonu strechy.

Otvorené haly nájdete v poľnohospodárstve,  jazdectve, v komunálnej sfére, stavebníctve a stavebninách, obchode aj mnohých ďalších odvetviach. Prezrite si nižšie niekoľko príkladov realizovaných hál.

U niektorých otvorených hál je stenové opláštenie nahradené špeciálnymi sieťami, ktoré umožňujú podľa potreby meniť plochu zakrytia stien, a tým regulovať vetranie, či zlepšiť mikroklímu vnútri haly.

Ďalším typickým prvkom sú rozdielne riešenia povrchov podlahy, od zhutnenej štrkovej plochy pod zastrešením bez oporných múrov, cez zámkovú dlažbu, až po asfaltové a kvalitné betónové podlahy.

V otvorených halách sa oporné múry často používajú v rôznych výškach, s rôznym prevedením povrchu steny a s rôznou únosnosťou, ktorá je odlišná u liateho betónu, hotových prefabrikátov (napríklad „legokociek“), či strateného debnenia. Borga vykonala už niekoľko realizácií s konštrukciou umiestnenou na betóny. Toto riešenie šetrí investorovi veľa času a peňazí tým, že nemusí robiť zemné práce potrebné ku kotveniu oceľovej haly a samotného múru, navyše je možné stavať kontinuálne bez prerušenia.

 

Haly, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám

Nezriedka sa v budúcnosti objaví potreba skladovať v hale ďalšie komodity a predmety, pre ktoré nebola pôvodne plánovaná skladovacia kapacita. Borga vám v tomto smere ponúka ideálne riešenie: skladovacia kapacita vašej haly môže po rokoch narásť podľa vašich nových potrieb a finančných možností vďaka tomu, že vám už dnes do súčasného riešenia zakomponujeme prvky pre budúce predĺženie či rozšírenie haly.

Výhody jedinečného konštrukčného systému spoločnosti Borga

  • Rýchly termín dodania a montáže.
  • Komunikácia priamo s výrobcom a projektantom haly.
  • Rozmery haly, ktoré je možné voliť na milimetre presne podľa vášho želania (šírka, dĺžka, výška, svetlá výška, sklon strechy).
  • Možnosť postaviť halu svojpomocne podľa montážnej dokumentácie dodanej spolu s vyrobenou halou.
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobraziť viac {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prosím čakajte, vyhľadávam "{{query}}" ...