Search
Dopyty

Ochrana strešných plechov proti odkvapkávaniu kondenzátu vďaka riešeniu Borga DropStop™

DropStop™ predstavuje naše moderné riešenie v oblasti zrážania vlhkosti. Kondenzácia môže spôsobovať významné škody na vybavení a materiáloch vo vašej hale. Preto sme vyvinuli riešenie Borga DropStop™.

Keď sa teplý vzduch z interiéru dostane do styku s chladnými plechmi, kondenzačná látka DropStop™ pohltí zrazené kvapky a naviaže ich na seba. Vďaka kombinácii vetrania a stúpajúcej teploty v priebehu dňa dochádza k odvádzaniu vlhkosti a vysušenia látky DropStop™.

Riešenie DropStop™ sa používa na neizolovaných strechách a v prípadoch, kedy je izolácia namontovaná pod ľahkým profilom. Ide o dokonalé riešenie pre budovy s bežným neagresívnym prostredím s priemernou vlhkosťou.

Dobré odrazové vlastnosti svetlej šedej fólie pomáhajú udržiavať správnu úroveň osvetlenia v hale. Riešenie DropStop™ je možné použiť vo väčšine dobre vetraných hál, v priestoroch továrne s výrobnou prevádzkou behom dňa aj v halách s minimálnym kúrením.

DropStop™ je látka z kompozitného vlákna, ktorá sa lepí na spodnú stranu natretého plechu. Látka je zo zmesi prírodných a syntetických vlákien, ktoré sú spojené pomocou živice a lepiaceho činidla.

Farba, látka/fólia Svetle šedá
Hrúbka, látka/fólia 0,8-1,1 mm
Hmotnosť, látka/fólia 95 g/m2
Hmotnosť, lepidlo 19 g/m2
Absorpčná kapacita > 900 g/m2 pri sklone 0°, > 700 g/m2 pri sklone 45°, > 500 g/m2 pri sklone 90°
Doba schnutia 3 h (pri 21 °C a 50 % vlhkosti)
Požiarna trieda A2-s1, d0 podľa EN 13501-1
Zvláštne ošetrenie látka DropStopTM je ošetrená činidlom zabraňujúcim vzniku plesní (podľa noriem EN1104 a NFX41517), ktoré by mohli spôsobiť škvrny na látke.

Príklady stropov, na ktorých dochádza k zrážaniu vlhkosti: neizolované sklady, studené strechy obytných budov (nad podkrovím), vonkajšie striešky, atď.

{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobraziť viac {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prosím čakajte, vyhľadávam "{{query}}" ...