Search
Dopyty

ROZUMNÉ RIEŠENIE POĽNOHOSPODÁRSKEJ SKLADOVACEJ HALY

V období zberu a v čase po ňom slúžia poľnohospodárske skladovacie haly najčastejšie k dočasnému alebo celoročnému uskladneniu radu plodín a ďalších poľnohospodárskych produktov, prípadne sú tiež využívané na parkovanie poľnohospodárskej techniky.

Kontaktujte nás!
Ing. Róbert Mandalík
Ing. Róbert Mandalík

Obchodný manažer hál

+421 911 898 911 Call
Som odborníkom na stavbu montovaných oceľových hál a pomôžem Vám od prvých myšlienok a náčrtkov až po samotnú realizáciu.

Všetky funkcie ktoré poľnohospodár potrebuje

V období zberu a v čase po nej slúžia poľnohospodárske skladovacie haly najčastejšie na dočasné či celoročné uskladnenie radu plodín a ďalších poľnohospodárskych produktov, prípadne sú tiež využívané na parkovanie poľnohospodárskej techniky.

Konkrétnejšie sa medzi najbežnejšie spôsoby využitia radí:

  • dočasné (po dobu zberu) alebo celoročné uskladnenie poľnohospodárskych plodín, ovocia a zeleniny
  • celoročné uloženie krmív, slamy, sena
  • parkovanie a garážovanie traktorov, kombajnov, kultivátorov a ďalších strojov a príslušenstva či inej poľnohospodárskej techniky
  • dočasné (po dobu zberu) či celoročné umiestnenie jednoduchých baliacich a triediacich liniek
  • vytvorenie zázemia pre obsluhu a zamestnancov

Zjednodušene možno povedať, že skladovacia hala slúži ako ochranný obal pre predmety a majetok, ktoré svojou hodnotou mnohonásobne prevyšujú vlastnú hodnotu tohto obalu, teda samotnej haly. Treba však vziať do úvahy, že zatiaľ čo skladovaný obsah sa môže v čase ľubovoľne meniť, hala bude slúžiť desiatky rokov.

Podívajte sa s nami na oblasti využitia hál

Máme pre vás riešenia, ktorá vydržia

Poľnohospodárska skladovacia hala musí splniť rozdielne požiadavky podľa toho, čo v nej skladujeme, a akú manipuláciu vo vnútri aj okolo haly používame. Ak slúži hala napríklad na uskladnenie slamy, sena alebo krmovín, obilnín a iných plodín, je nutné priestory vo vnútri dobre odvetrávať a umožniť tak prirodzené alebo nútené dosušenie, prípadne je potrebné vytvoriť vhodnú vnútornú klímu. K tomu v niektorých prípadoch postačí mať haly bez stenového opláštenia, teda iba zastrešené.

Z našej skúsenosti odporúčame zvážiť zakomponovanie riešení, ktoré sú odskúšané a hojne využívané zákazníkmi, a ktoré mnohonásobne zvyšujú úžitkovú hodnotu neizolovaných skladových hál. Patria medzi ne napríklad:

  • Oporné múry v celej hale alebo len jej časti do požadovanej výšky a pevnosti. Naši montéri vedia na tieto múry halu ukotviť a šetriť tak vaše peniaze.
  • Zväčšenie zastrešenej plochy pomocou bočných a čelných presahov strechy. Náš konštrukčný systém umožňuje dĺžku bočného presahu až do 8 m bez podporného stĺpu (možno využiť napríklad ako sklad slamy a iných poľnohospodárskych plodín alebo ako parkovisko).
  • Obmedzenie tvorby kondenzátu zo vzdušnej vlhkosti na spodnej strane strešného plechu pomocou aplikácie antikondenzačnej textílie (systém Drop-stop) a núteným vetraním pomocou vetracích turbín a perforovaných plechov.
  • Zaizolovanie časti haly (môže slúžiť napríklad ako kancelária či sklad predmetov, ktoré vyžadujú stálejšiu teplotu okolia), alebo naopak otvorenie jedného či viacerých polí vynechaním stenového opláštenia (možno využiť ako nakladaciu plochu alebo zastrešenie priestoru).
  • Zaistenie denného osvetlenia presvetľovacími pásmi alebo použitím perforovaných plechov.

 

Napište nám!
{{group.title}} ({{group.result.total}})
Zobraziť viac {{group.title.toLowerCase()}}
No others found for "{{query}}", please try again using another search term.
Prosím čakajte, vyhľadávam "{{query}}" ...